Ege Çocuk Akademi

6 Yaş Sınıfımız

6 yaş sınıfımız

Hayat Boyu
Çocuklarımıza hayat boyu yol gösterecek kaynak, onlara hiçbir şeyin bozamayacağı güzel karakter kazandırmaktır.
6 Yaş Önemi
1. Sınıf öğrencisidir yani artık çok daha iyi talimat alması, dikkat süresinin uzamış olması ve arkadaşlarıyla daha işbirliği içinde olması beklenir. Her ne kadar bir yetişkin kadar olmasa da dünyaya daha geniş bir perspektifle bakmaya başlar, artık ben merkezci olmak yerine başkalarının da duygu ve düşüncelerini idrak eder ve genellikle önemser.
Daha İyi
· Harfleri yazma ve bir şeyler çizme konusunda daha iyi olurlar, çizdikleri şeyin ne olduğu daha anlaşılır hale gelir.
· Makas gibi aletleri kullanmakta daha beceriklidirler.
· Ayakkabılarını bağlamakta gelişim gösterirler, daha kolay şekilde düğmelerini açıp kaparlar.
· El ve göz koordinasyonu güçlenmiştir, örneğin, elindeki topu arkadaşının bulunduğu yere doğru daha düzgün şekilde atabilir.
Enerjik
Çoğu 6 yaş çocuğunun çok fazla enerjisi olur, bu nedenle bu yaştaki çocukların çeşitli fiziksel aktivitelerle bu enerjiyi atması gerekmektedir.
Bu dönemde çocuk, fiziksel bir dış etkeni görmeye ihtiyaç duymadan kendi kafasında bu fiziksel etkenleri temsilen bazı semboller oluşturur, yani artık sayıları ve kelimelerin anlamlarını kendi zihni içinde görebilecek zihinsel imgelere sahiptir.

Bornova Ege Çocuk Akademi


olarak 6 yaş grubu bir başka ifadeyle hazırlık sınıfı çocuklarımızda daha sonraki eğitim dönemine hazırlık yapıyoruz. Daha fazla eğitim odaklı bir yaklaşım benimsiyoruz. Özellikle Matematik ve İngilizce ağırlıklı eğitimlerimizde çocuklarınız  ilkokula başladıkları anda okuma yazma , geliştirilmiş el kasları ile doğru ve düzgün kalem kullanma , yüksek matematiksel zekaya sahip oluyorlar.

Unutulmamalıdır ki

Akademik eğitimin yanı sıra Bu yaştaki çocuk henüz dünyadaki tehlikeleri çok iyi bilir ve kavrar durumda olmamasından dolayı , onlara küçük uyarılarda bulunarak olası tehditler hakkında bol bol bilgi sağlıyoruz. Örneğin, karşıdan karşıya geçerken elinizi tutmasını veya arabada kemerini takmasını, yabancı insanlarla kurulacak mesafeleri, kendisine yapılmaması gereken davranışlarda bulunanlar için yapması gerekenleri , sınıf içindeki kuralları anlatıyoruz.
Okuma yazma gelişimleri çok iyi olduğu için kitap ve okuma alışkanlığı kazandırıyoruz. Ayrıca para kullanma alışkanlıkların edinilmesi gibi kullanacağı bir çok enstrüman kendilerine çeşitli eğitim öğretim metotlarımızla kazandırılıyor.
Sonuç ; fark edilebilir ve hazır bir birey olarak okulumuzdan mezun ediyoruz.

6 Yaş sınıf Galerisi