Ege Çocuk Akademi

5 Yaş Sınıfımız

5 yaş sınıfımız

Özellik
-Arkadaşlarımı mutlu etmeliyim
-Arkadaşıma hediye alacağım
-Bana arkadaşım hediye etti
– Ali’nin oyuncağından istiyorum.
-Ayşe’nin elbisesinden alalım bana
-Öğretmenim gibi makyaj yap anne
Ve buna benzer bir çok ifadeye aşina iseniz çocuğunuz 5 yaş özelliklerini gösteriyordur.
Küçük ergenlik
Aileler için küçük ergenlik diye tanımladıkları bu yaştaki çocuklarımız kız erkek ayırımını yapabilir ,cinsiyet farkındalığı daha yüksektir. Arkadaşlık onlar için önemlidir. Doğruyu yanlışı ayırt ettikleri gibi yalanı da ayırt edebilirler . daha net konuşabildikleri için kendilerini daha iyi ifade edebilirler. Hayır kelimesini çok duyabileceğiniz bu yaş çocuklarınızda bunun ana sebebi seçme ve seçilme haklarının farkında olmaları ve birey özellikleri göstermeleridir.
Analiz
Yapılacak doğru yetenek analizi ile hobileri veya mesleki yatkınlıkları saptanabilir. Amacımız; Öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla kuracakları iletişime, anlayışa bağlı sosyal bağları ile onları ileride ekip ruhuna uygun , bencil olmayan , hukuk ve toplum kurallarına uyan , toplum içinde özgüveni yüksek ,kendini ifade edebilen, ve tabi ki hayır kelimesini doğru yerde kullanabilen bireyler yapmaktır .
Seçimler
Herzaman seçim yapma haklarının olduğu öğretildiği gibi doğru bir seçim için nelere dikkat etmeleri gerektiği öğretilir. Dil gelişimleri çok daha iyi olduğu için bol bol hikaye kitapları kullanılarak aynı zamanda hayal dünyalarının gelişimi sağlanmaktadır. Görsel sanatlar ,müzik ,dans ve sportif faaliyetlerde daha yetenekli ve ne istediklerini ifade edebilirler.

Bornova Ege Çocuk Akademi

Anaokulu olarak 5 yaş grubu eğitimlerimiz yukarıda

tasfir ettiğimiz özellikler etrafında

oluşmaktadır.

Unutulmamalıdır ki

       okul öncesi dönem yarı korunaklı bir dönemdir ve çocuklarımızı

okul dönemindeki yeni toplumsal ortama hazırlamanın en iyi

imkânlarındandır.

5 Yaş sınıf Galerisi