Ege Çocuk Akademi

Sıkça Sorulan Sorular

img

Okulunuz konum olarak nerededir?

Ege Çocuk Akademi , Bornova -İzmir Evka 3 Mahallesi Profesörler Sitesi 104 sokak ta bulunmaktadır.

Anaokulunuza hangi yaş grupları kayıt olabilmektedir?

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı olduğu için ; 3-6 yaş (36-72 ay) arası çocuklar kayıt olabilir.

Anaokulunuzun eğitim-öğretim saatleri nedir?

Bornova Evka 3 mahallesinde bulunan okulumuz; sabah 7.00 da Nöbetçi öğretmen , aşçı temizlik görevlimiz tarafından açılır. 19.00 da kapanır.

Sınıflar kaç kişiliktir?

Ege çocuk akademi anaokulunda bulunan sınıflarımız en fazla 15 kişiliktir. 4 sınıfımız bulunmaktadır.

Sınıfları oluşturma kriterleriniz nelerdir?

Sınıflar, doğum tarihleri ve çocukların gelişim özellikleri göz önünde bulundurularak oluşturulmaktadır.

Sınıflarda kaç öğretmen vardır? Bu öğretmenler hangi okullardan mezundur?

Bornova -Evka 3 mahallesinde bulunan Ege Çocuk Akademi anaokulumuzda bir sınıf öğretmeni ve bir İngilizce Sınıf öğretmeni bulunmaktadır. Öğrencilerimiz her zaman en az iki öğretmenle derslere katılmaktadır. Tüm sınıf öğretmenlerimiz en az yüksek okul mezunu ya da  lisans mezunudur.

Hangi branş dersleri vardır?

Ege Çocuk Akademi Anaokulumuzda , Müzik, Dans, Drama, Görsel Sanatlar, Satranç&Akıl Oyunları, Bilişim&Kodlama, Jimnastik, bale, gibi branş dersleri bulunmaktadır. Bornova Evka 3 mahallesinde bulunan anaokulumuzda ki tüm branş derslerine alanında uzman öğretmenler girmektedir.

Psikoloğunuz var mı?

Bornova- Evka 3 mahallesi ,Ege Çocuk Akademi Anaokulumuzda tam zamanlı çalışan bir psikoloğumuz mevcuttur. Psikoloğumuz düzenli olarak grup rehberlik çalışmaları ve çocuklarımızın bireysel gelişim takiplerini yapmaktadır. Aynı zamanda anne-babalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çocukların beslenmeleri nasıl sağlanıyor?

Ege Çocuk Akademı Anaokulunda Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek servisimiz ,kendi mutfağımızda aşçımız tarafından yapılmaktadır. Yemeklerimiz okulda pişirilmektedir. Yemek mönüleri her ayın başında www.egecocukakademi.com Web sayfamızda yayınlanmaktadır.

Okulunuzda servis var mı?

Bornova Evka 3 mahallesinde bulunan okulumuzda servis yoktur. Talep doğrultusunda değerlendirilecektir.

Okulunuzu diğer okullardan farklı yapan nedir?

Atatürkçü ve çağdaş eğitim için gerekli tüm imkânlar öğrencilerimize sunulmaktadır. Hedefimiz; öğrencilerimizi akademik donanımı tam, özgüvenli, sosyal ve entelektüel açıdan gelişmiş, İngilizce’yi ardındaki kültürle birlikte, anadili kadar iyi bilen erdemli dünya vatandaşları olarak yetiştirmektir.
Klasik eğitim sisteminin dışına çıkarak ; organik (yaşayan) eğitim sistemi uygulanmaktadır. Her çocuk farklı bir karakter ve yetiştirilme ortamında olduğu için , sistemi çocuklarımızın öğrenme düzeylerine göre şekillendirmekteyiz. Çocuklarımızın kendilerini geliştireceği en uygun ortamı sağlama için ; gözlem, deney, rotasyon araçlarını kullanarak gelişimlerini hızlandırmaktayız.

Okulun fiziki ortamı nasıldır?

Bornova Evka 3 Mahallesi 104 sokakta yer alan okulumuz bahçe ile çevrilidir.
Arka bahçemizde survavıor oyun alanı bulunmaktadır. Ayrıca okulumuz çıkmaz sokakta yer aldığı için trafik ve güvenlik anlamında üst düzey bir konumda yer almaktadır.